Jsou plastové bloky bezpečné?

- Mar 04, 2021-

Dobrým stavebním kamenem může být vzdělávací potenciál dítěte plně využit a má určitou roli při zlepšování a kultivaci všech aspektů schopností dítěte. Jako druh vzdělávacích hraček si mnoho rodičů vybere pro své děti stavebnice. Stavební bloky jsou vyrobeny ze dřeva nebo plastu. Barva dřevěných stavebních bloků je jasnější a příjemnější, ale nevýhodou je, že barva spadne po dlouhé hře. Plastové stavební bloky I když se není třeba obávat pádu barvy, zda plastové složky obsahují toxické látky, je otázka, kterou stojí za zvážení.


1

Většina současných plastových stavebnice je vyrobena z plastových materiálů pro obecné účely, jako jsou pp plastové materiály, PE plastové materiály, PS plastové materiály a PVC plastové materiály.


2

Tyto materiály samy o sobě nejsou jedovaté, ale některé přísady jsou nevyhnutelně přidávány do syntézy, zpracování a inženýrství těchto věcí. Tyto přísady jsou malé molekuly, které mohou být absorbovány lidským tělem, které je zdrojem takzvaného jedu. Materiály jako PC a PE/ABS jsou relativně dobré, zatímco PVC není méně toxické. Pro největší jistotu se doporučuje vybrat hračky, které splňují normy EU. Čím mladší dítě, tím více byste měli kupovat hračky velké značky. Jak se říká, neexistují žádné dobré produkty, pokud jsou levné, a dobré produkty nejsou levné. Cena nákupu hraček může vysvětlit některé problémy.


4

Vysoce kvalitní plastové stavebnice fungují mnohem lépe než podřadné hračky, pokud jde o lesk a barevnou živost. Je to proto, že vysoce kvalitní plastové stavebnice jsou obvykle vyrobeny z PVC, PP, PE a dalších plastových surovin a samotný plast je velmi lesklý. Mnoho podřadných hraček je obvykle vyrobeno ze "dvou materiálů" (tj. materiálů, které jsou recyklovány a znovu zpracovány z odpadních plastových výrobků) a barva se po přepracování zhoršuje. Ačkoli nemusí být zaručeno, že barva je dobrá, musí být bezpečná, ale výrobky se špatným leskem a špatnou barvou jsou všechny výrobky s potenciálními bezpečnostními riziky.


Proto jsou hračky vyrobené z PVC, PP, PE a dalších plastových materiálů relativně bezpečné, takže si prosím buďte jisti, že si je můžete koupit.