Obecné plastové představení plastových typů plastového nábytku

- Feb 25, 2021-

(1) Polyethylenový plast (PE)

1

Surovinou z polyethylenu je ethylen, který se získává praskáním ropy. Vzhled je mléčná bílá, bez zápachu, netoxická a má velmi dobrou nízkou teplotní odolnost, chemickou stabilitu a procesitelnost. Jeho nejnižší provozní teplota může dosáhnout -70 °C; odolá většině kyselé a alkalické koroze; je nerozpustný v běžných rozpouštědlech při pokojové teplotě a má nízkou absorpci vody. Elektrická izolace polyethylenu je také vynikající. Polarita polyethylenu je však malá a povrchové vlastnosti jsou velmi nízké, takže barvitelnost a přilnavost jsou velmi špatné, což není uspokojivé. Kromě toho jeho průhlednost a pocit nejsou dobré a jeho teplotní odolnost není vysoká.


(2) Polypropylenový plast (PP)

image

Polypropylen má nejnižší relativní hustotu mezi plasty pro obecné účely. Mechanické vlastnosti polypropylenu jsou lepší než polyethylen. Je netoxický, bez chuti a má dobrou tepelnou odolnost. Může být používán po dlouhou dobu při teplotě kolem 110 °C. Je to jedna z mála plastových odrůd, které lze sterilizovat při vysokých teplotách. Polypropylenová pryskyřice je obzvláště odolná vůči želvě. Směrově natažený polypropylen vydrží 1 milion zvratů a zatáček bez rozbití a často se používá k tomu, aby se panty pro papírenské boxy a přístrojové boxy. Poté, co je polypropylenová pryskyřice vyztužena skleněnými vlákny nebo vyztužena elastomerem, její pevnost při nárazu se výrazně zlepší a může být použita jako technické plasty, jako je výroba automobilových nárazníků. Polypropylenová pryskyřice je však náchylná ke stárnutí při vystavení slunečnímu světlu nebo při kontaktu s mědí, následovaná křehkostí při nízkých teplotách. Stárnutí polypropylenové pryskyřice může být zabráněno nebo zpožděno přidáním antioxidantů a anti-ultrafialových činidel.


(3) Polystyren (PS)


Polystyrenový plast je bezbarvý a průhledný plast. Polystyren má dobrou výtažnost a lze jej snadno barvit do jasných barev. Je bohatá na výzdobu. Proto se široce používá v každodenních plastech a běžně se používá k tomu, aby se hračky. Polystyrenový plast má dobré izolační vlastnosti a lze jej použít k přípravě elektronických součástek, jako jsou kondenzátory a špičkové rámy cívky. Jeho struktura je však velmi křehká a jeho odolnost proti nárazu je špatná, což je při jeho použití značně omezeno. Kopolymerizací s jinými monomery lze výrazně zlepšit jeho pevnost.


(4) Plast z polyvinylchloridu (PVC)


Polyvinylchloridový plast má dobrou elektrickou izolaci a odolnost proti korozi, ale špatnou tepelnou stabilitu. Velké množství uhličitanu vápenatého se smíchá s PVC, aby se z plastu vápeného vápníku, což může zvýšit tvrdost plastu a snížit náklady. Může být použit k nahrazení oceli nebo dřeva k výrobě plastových dveří a oken, schodišťových zábradlí, podlah, stropů a drátěných krytů. Lehce pěnivé PVC lze vytvořit z plastových koberců a plastových tapet. Prosaktelnost světla, barvivo, tepelná konzervace, odolnost proti roztržení a odolnost proti propíchnutí pvC fólie jsou lepší než PE fólie. Je široce používán při přípravě každodenních plastových filmových výrobků, jako jsou pláštěnky, ubrusy, záclony, sprchové závěsy atd.


(5) Methylmethakrylát (PMMA)


Polymethylmethakrylát, také známý jako organické sklo, má prostup až 92% pro viditelné světlo a 75% pro ultrafialové světlo; zatímco anorganické sklo může přenášet pouze 85% viditelného světla a méně než 10% UV světla. Plexisklo se často používá k přípravě různých průhledných dekorativních panelů, přístrojových panelů, CD, průhledných kontejnerů a obalových krabic. Plexisklo má také dobrou barvivost. Pokud se k tomu přidá perlový prášek nebo fosfor, mohou být vyrobeny jasné perleťové a fluorescenční plasty. Plexisklo má určitou pevnost, dobrou odolnost proti vodě, odolnost proti povětrnostním vlivům a elektrickou izolaci a dobrou termoplasticitu. Může být zpracován do různých tvarů termoformováním a může být také zpracován řezáním, vrtáním, broušením a leštěním a lepením. , Malování, tisk horkým lisem, tisk, ražení za hotů a další sekundární zpracování pro různé produkty.


Výše uvedené je související představení General Plastics, dnešní sdílení je zde, děkuji za trpělivost ke čtení!