Hrací bloky: Stavební hry pro celoživotní vzdělávání: Příspěvek pro starší děti je příliš velký

- Dec 12, 2017-

Často spojujeme konstrukční hru s batolaty, ale nemáme důvod si myslet, že přínos končí, když děti vstoupí do školy. Jak v tomto článku uvádím , nedávná pilotní studie naznačuje, že první žáci, kteří se zabývají každodenními stavebními činnostmi, mohou zvýšit svou matematickou schopnost, prostorové uvažování a výkonnou kontrolu.

Navíc, jak bylo zmíněno výše, studie tweens a adolescenti spojují konstrukční hru s vynikajícím výkonem na zkouškách prostorových dovedností a matematiky (Oostermeijer et al 2014, Richardson et al. 2014)

Ale myslím, že nejpřesvědčivější důkaz pochází z každodenních zkušeností. Víme, že se lidé učí z praxe a stavitelé, kteří vytvářejí malé struktury, se musí vyrovnat se stejnou fyzikou, která omezuje konstrukci mostů a katedrál.

Proto inženýři a vědci staví fyzické modely: pomáhá jim testovat a zkoumat jejich myšlenky. Pokud chcete získat intuitívní přehled o tom, jak síly napětí a komprese fungují, praktické zkušenosti se stavbou jsou neocenitelné.


Takže se zdá být docela zřejmé, že starší děti také těží z budovy. Klíčem k udržení jejich zapojení je nalezení věkově vhodných stimulujících materiálů. LEGO přitahují mnoho, ale mé osobní oblíbené jsou tyto prkna: KEVA Contraptions Plank Set , a KAPLA 200 Bloky přírodních nedokončených dřevěných borovicových dlažeb s košem a příručkou . Tyto systémy stejných desek byly představeny jako populární, praktické exponáty v mnoha vědeckých a dětských muzeích. Ale pozor - budování s nimi vyžaduje určitou obratnost, trpělivost a dobrý humor. Snadno se svrhnout a nemusí být vhodné pro malé děti, které tyto dovednosti stále rozvíjejí.